ГОЛОВНЕ ТЕРИТОРІАЛЬНЕ
УПРАВЛІННЯ ЮСТИЦІЇ
У МІСТІ КИЄВІ


Сьогодні у Головному територіальному управлінні юстиції у місті Києві відбулось перше засідання Центрального штабу Мін’юсту щодо роботи зі стягнення заборгованості по аліментах по всій країні за участі Міністра юстиції України Павло Петренко, заступника Міністра юстиції Світлана Глущенко, заступника Міністра юстиції України з питань виконавчої служби Сергій Шкляр, начальника Головного Центру обробки спеціальної інформації Державної прикордонної служби України Андрія Простакова, заступника Голови Національної поліції України Головного управління Нацполіції у місті Києві Андрія Крищенка, начальника Головного територіального управління юстиції у місті Києві Станіслав Куценко, а та всіх керівників обласних управлінь юстиції, котрі були на селекторному зв’язку.
За 3 тижні дії Закону #ЧужихДітейНеБуває стягнено 160 млн грн аліментів. Винесено по 70 тисяч постанов про заборону злісним неплатникам виїжджати за кордон, керувати автомобілем, користуватися зброєю та полювати. Майже 7 тисяч неплатників оголошено у розшук.
Під час селекторної наради обговорені перші досягнення та принципи роботи мобільних груп по стягненню аліментів, порядок взаємодії державних виконавців з прикордонною службою та поліцією, про перші притягнення до адміністративної відповідальності за несплату аліментів у вигляді суспільних робіт.
«Це стало можливим завдяки злагодженим діям органів державної виконавчої служби та судової гілки влади, спрямованих на впровадження в дію нових заходів примусу до злісних неплатників аліментів. Таким чином виконання правопорушниками оплачуваних суспільно корисних робіт буде ефективним заходом примусу, оскільки зароблені ними кошти будуть спрямовані на погашення наявної заборгованості по аліментах», - зазначив Міністр юстиції України Павло Петренко .
Очільник столичної юстиції Станіслав Куценко розповів, що особисто приєднується до моніторингових груп, котрі працюють у столиці та зауважив, що державні виконавці Києва з моменту впровадження змін у законодавство щодо стягнення аліментів домоглись виплат на користь 14 906 дітей на суму майже 20 мільйонів гривень .
Після засідання зустрілися з матерями, які виховують дітей без фінансової підтримки колишнього чоловіка. Їхні історії жахають. У окремих випадках борги перевищують мільйон гривень, а деякі повнолітні діти жодного разу не отримали підтримки від батька.
Були випадки, коли батьки принципово не влаштовувалися на роботу, щоб не платити аліменти. І за старого законодавства таке спрацьовувало. Однак зараз - ні. Саме для таких боржників ми передбачили суспільно корисні роботи.
Були і позитивні кейси - після початку дії Закону частина боржників виплатили кошти, злякавшись заборони на виїзд за кордон та арешту майна. Тож, обрали правильну стратегію.
Ті справи, котрі покине вирішені, взяли під особистий контроль Міністр юстиції України Павло Петренко та очільник столичної юстиції Станіслав Куценко.
Вкладаючи сили, кошти та потенціал у наших дітей, ми розбудовуємо нашу країну. Захищайте свої права разом з Мін’юстом! Чужих дітей не буває!