ГОЛОВНЕ ТЕРИТОРІАЛЬНЕ
УПРАВЛІННЯ ЮСТИЦІЇ
У МІСТІ КИЄВІ


    Більшості громадянам ніколи не доводилось бувати у архіві, тому зазвичай, асоціація, яка виникає - це стоси паперу та гора пилу. Працівники Київського державного нотаріального архіву наглядно довели протилежне.

    27 лютого Київський державний нотаріальний архів відкрив двері для всіх відвідувачів. Архіваріуси  у інтерактивній формі розповіли про свою роботу та провели семінар «Нотаріальне діловодство та архівна справа» з показом інформаційно-презентаційного ролику. Для нотаріусів-початківців працівники архіву презентували методичні рекомендації для роботи з архівом «Пам’ятка нотаріуса по питанням архівної справи».

     Громадяни, котрі цікавляться тим, куди йдуть їхні справи та дані після опрацювання нотаріусом, мали нагоду взяти участь у практичному майстер-класі щодо формування справ для передачі на відповідальне державне зберігання.

    Та чи знали Ви скільки часу зберігаються нотаріальні реєстри у архіві? - Безстроково! А самі документи (різні свідоцтва, нотаріально посвідчені договори відчуження рухомого та нерухомого майна, договори довічного утримання, застави (іпотеки), інші договори, заповіти (у тому числі секретні заповіти) тощо)  зберігаються 75 років. Тобто, якщо Ви забажаєте дізнатись як нотаріальні дії проводились з будинком вашої бабусі 70 років тому, будь ласка, Вам до нас!

    Очільник столичної юстиції Станіслав Куценко розповів, що Київський державний нотаріальний архів - один із підрозділів столичної юстиції, що знаходиться за адресою просп. Повітрофлотський, буд. 76-Г. Це надважливий об’єкт у юстиції, адже сюди передаються всі справи (наряди) нотаріальних документів та архів приватного нотаріуса у разі припинення нотаріальної діяльності приватного нотаріуса (у тому числі у зв'язку з анулюванням свідоцтва про право на зайняття нотаріальною діяльністю).У місті Києві здійснюють діяльність майже 1300 приватних нотаріусів, що складає п’яту частину нотаріусів України. Загальна кількість справ, що знаходяться  на відповідальному зберіганні в Київському державному нотаріальному архіві -60 303 (шістдесят тисяч триста три) справи.

    Керівник Управління нотаріату Кирило Міненко долучився до обговорення: «Нотаріат в Україні - це система органів на яких покладено обов'язок посвідчувати права, а також факти, що мають юридичне значення, та вчиняти інші нотаріальні дії для надання їм юридичної вірогідності. У Києві здійснюють нотаріальну діяльність майже 1300 приватних нотаріусів, що становить п’яту  частину нотаріусів України. Всі нотаріальні справи потім передаються у архів. Як це робиться, ми сьогодні мали нагоду побачити».

    Завідувач Київського державного нотаріального архіву Анжела Посипанко провела екскурс у роботу архіву: «Найдавніший документ - “Реєстр нотаріальних чинностей” Першої київської державної нотаріальної контори 16.11.1939 - 02.11.1940 роки.Вся наша здавалося б непомітна робота дуже важлива, адже саме нашим основним завданнями є комплектування документів, забезпечення збереження  та   використання   відомостей,   що містяться в документах, які знаходяться на зберіганні;    створення і вдосконалення довідкового апарату до документів; здійснення контролю     за    зберіганням    документів    та  обліково-довідкового апарату до  документів,  які  зберігаються  у фондоутворювачів;    підготовка та  своєчасна  передача  документів,  внесених  до Національного  архівного фонду.»

Також за участі представників Нотаріальної палати України проведено семінар «Нотаріальне діловодство та архівна справа» з показом інформаційно-презентаційного ролику, практичний майстер-клас щодо формування справ (нарядів) для передачі на відповідальне державне зберігання, презентовано методичні рекомендації «Пам’ятка нотаріуса по питанням архівної справи», будуть надані співробітниками архіву юридичні консультації громадянам, які звернулись до Київського державного нотаріального архіву, тощо.

Київський державний нотаріальний архів постійно працює над вдосконаленням обслуговування  державних нотаріальних контор та приватних  нотаріусів міста Києва:

-    був проведений в 2017-2018 році моніторинг стану  збереження та   впорядкування архівів державних нотаріальних контор міста Києва;
-створені умови для ефективної та комфортної роботи нотаріусів (робоче місце нотаріуса, електронна черга, моніторинг якості надання послуг та інше) .

    У рамках проекту «Я МАЮ ПРАВО!» співробітники архіву надали юридичні консультації громадянам та проконсультували щодо того, як отримати дані з архіву, скільки часу зберігатимуться їхні справи та багато інших хвилюючих питань. Та під час невеликої перерви сьогоднішні гості архіву попили кави зі смаколиками.

    Для додаткової консультації щодо роботи архіву звертайтесь до Київського державного нотаріального архіву за телефном (044) 246-26-22, 246-26-21.

    Юстиція відкрита для людей!