ГОЛОВНЕ ТЕРИТОРІАЛЬНЕ
УПРАВЛІННЯ ЮСТИЦІЇ
У МІСТІ КИЄВІ


23 лютого відбулась стратегічна сесія Міністерства юстиції України щодо реформи системи виконання судових рішень і рішень інших органів.

Сесію відкрив Міністр юстиції України Павло Петренко. Щоб ознайомитись та навчитися застосовувати методологію виконання судових рішень та узгодити пропозиції формування політики Міністерства зібрались усі керівники територіальних управлінь юстиції Міністерства юстиції України, представники Державного підприємства «Національні інформаційні системи», Державного підприємства «СЕТАМ».

У ході зустрічі було підготовлено паспорт реформи для застосування у процесі планування, реалізації та моніторингу щодо виконання судових рішень і рішень інших органів.

Павло Петренко наголосив на тому, що ніхто в Мін’юсті більше не терпітиме бюрократії, безвідповідальності і хамства. Люди, які не бажають працювати за принципами відкритості до людей і сервісної орієнтованості не повинні працювати в команді органів юстиції.

Він нагадав учасникам, що Міністерство юстиції демонополізувало сферу виконання судових та інших рішень і запровадило інститут приватних виконавців.

«Ви маєте стати конкурентними на цьому ринку. Перші приватні виконавці почали працювати з кінця вересня місяця і ми бачимо їхню успішність. Відсоток виконання судових рішень у них сягає 83%», - резюмував Павло Петренко.

Також під час заходу Павло Петренко презентував перші результати роботи державних виконавців у напрямку #ЧужихДітейНеБуває.

З метою забезпечення належного виконання вимог Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення захисту права дитини на належне утримання шляхом вдосконалення порядку примусового стягнення заборгованості зі сплати аліментів» при всіх головних територіальних управліннях юстиції утворені регіональні штаби з координації, моніторингу та контролю за станом виконання органами державної виконавчої служби рішень про стягнення аліментів, до складу яких входять керівники цих управлінь та керівники всіх органів державної виконавчої служби регіону.

Начальник Головного територіального управління юстиції у місті Києві Станіслав Куценко розповів: «Створення такого штабу Києві - це частина діяльності Мін’юсту в рамках проекту «Я МАЮ ПРАВО!» щодо захисту прав дитини. Працівники управління юстиції використовують усі законні методи впливу на злісних неплатників аліментів, і як наслідок є налагоджена співпраця у цьому напрямку із місцевими органами влади, прикордонною службою, регіональним сервісним центром МВС, поліцією, управлінням лісового та мисливського господарства. Так, за минулий місяць державними виконавцями столиці було стягнуто майже 16 мільйонів гривень заборгованих аліментів для більше ні 13 тисяч дітей.»

Завдяки спільним зусиллям зможемо захистити право кожної дитини на гідне життя, оскільки щасливі діти - це найбільший скарб.