ГОЛОВНЕ ТЕРИТОРІАЛЬНЕ
УПРАВЛІННЯ ЮСТИЦІЇ
У МІСТІ КИЄВІ


15 лютого 2018 року у Колонній залі Київської міської державної адміністрації, за підтримки Національного проекту Міністерства юстиції «Давай разом / Let’s do it» (громадська підтримка пробації в Україні) відбувся третій Громадський діалог «Арт_Примирення».
Чи можна примирити суспільство із засудженими до довічного позбавлення волі?
Під час зустрічі на це та інші питання намагались знайти відповідь громадські діячі, духовні лідери, науковці та представники різних міністерств та відомств (Міністертсва юстиції України, Міністерства соціальної політики України, Міністерства молоді та спорту України, Державної служби зайнятості).
У першому блоці заходу експерти із різних галузей зібрались для обговорення реформи пенітенціарної системи.
Очільник столичної юстиції Станіслав Куценко зауважив, що людина має найвищу духовну і суспільну цінність. Суспільство має спрямовувати всі свої зусилля для створення гармонійних взаємовідносин між людьми на всіх рівнях відповідних контактів і комунікацій. Саме таким шляхом можливо запобігти або принаймні зменшити конфліктність та попередити правопорушення. Проект «Я МАЮ ПРАВО!» покликаний стати у поміч кожному українцю у захисті його прав. І ми не тільки розповідаємо про те які існують права, а надаємо чіткі та дієві механізми для їх самостійного захисту. У даному випадку в’язниця та ставлення до ув’язнених - показник зрілості суспільства. Адже питання стоїть у тому чи достатньо дорослі українці для того, щоб прийняти чи принаймні не відкидати засуджених.

Начальник управління ресоціалізації засуджених та адміністративних штрафів Департаменту пробації Ірина Савицька розповіла про те, що центри пробації створені не так для того, щоб соціалізувати засуджених, як для того, щоб попереджати наступні злочини та відповідно ув’язнення. І, найголовніше, під час виконання покарання потрібно створити такі умови, щоб людина, усвідомивши протиправність своїх дій, свідомо стала на шлях виправлення і в подальшому не вчиняла нових правопорушень. Насправді, це "прописні істини", і нічого нового в такому узагальненні немає. Але підхід до цього питання з позицій християнського демократичного суспільства дозволяє вирішувати його системно.

"Головне в підходах до проблеми трудового і побутового влаштування осіб, звільнених з місць позбавлення волі, - це розуміння її соціальної значимості, що, як правило, виходить за межі боротьби зі злочинністю і профілактики правопорушень. Ресоціалізація звільнених - це не лише профілактика, а й передусім - спроба підтримки суспільством життєздатності тих громадян, які її втратили у зв’язку з відбуванням покарання", - розповів начальник Відділ адміністративних стягнень у виді громадських та виправних робіт Управління організації пробації Міністертсва юстиції України Валерій Калівошко.

По завершенню зустрічі відбувся благодійний аукціон на якому були виставлені роботи ув’язнених.
Без допомоги суспільства ці люди мають великий "шанс" знову повернутися за грати. Чим більше зроблено для соціалізації засуджених, тим більш безпечне життя поза гратами.