ГОЛОВНЕ ТЕРИТОРІАЛЬНЕ
УПРАВЛІННЯ ЮСТИЦІЇ
У МІСТІ КИЄВІ


                                                                                                Кава з юстицією

2 лютого 2018 року державні та приватні нотаріуси столиці провели безкоштовну правову консультацію у затишному кафе в центрі Києва. До акції долучився начальник Головного територіального управління юстиції у місті Києві Станіслав Куценко, перший заступникндрій Равлюк та начальник Управління з питань нотаріату Кирило Міненко. Замість звичних нотаріальних контор фахівці надавали правову консультацію для відвідувачів закладу та всіх, хто відгукнувся на запрошення, за кавою та смаколиками.
Громадян цікавили питання коректного оформлення договорів, як правильно укласти шлюбний договір, як оформити спадщину (пропущені строки подачі заяви про прийняття спадщини, можливість скасування свідоцтва про право на спадщину в частині та визнання права власності в порядку спадкування), та багато інших практичних питань.
Жителька міста Києва звернулась з проблемою допомоги в оформленні її спадкових прав на майно, що знаходиться на території зони проведення антитерористичної операції. Спадкова справа заведена в одній із київських державних нотаріальних контор.
Також під час прийому житель міста Києва звернувся з проханням допомогти оформити право власності на квартиру, яка була подарована ще у 2010 році. Проте, документи на неї були втрачені.
Дані питання взяв під особистий контроль керівник Управління з питань нотаріату Кирило Міненко.
Очільник столичної юстиції Станіслав Куценко поділився результатами роботи нотаріату за минулий рік. За його словами, державними та приватними нотаріусами міста Києва вчинено 2 687 561 нотаріальна дія. Державними нотаріусами міста Києва стягнуто 3 579 093 гривень державного мита, отримано за надання додаткових платних послуг правового та технічного характеру 12 144 474 гривень, які використовуються на на покращення якості організації надання правової допомоги, на належне утримання державних нотаріальних контор/архіву. Приватними нотаріусами до державного бюджету сплачено 106 732 859 гривень податків, стягнуто плати за вчинення нотаріальних дій 864 951 209 гривень, сплачено до Пенсійного фонду 38 405 389 гривень.

Начальник Управління з питань нотаріату Кирило Міненко
додав, що у кожного є можливість долучатись до правопросвітницького проекту Міністерства юстиції України «Я МАЮ ПРАВО!» та вчитись самостійно захищати свої права. Ми надаємо чітку інструкцію, як діяти, коли вимагають хабарі, коли хочуть захопити квартиру чи інше майно, коли не платять аліменти, коли відбувається безчинство у суді та багато іншого. Захищайте свої права з Мін’юстом!

Зробити це набагато простіше, ніж ми звикли думати. Юстиція не ховається за зачиненими дверима, а відкрита та доступна для людей.

Ми готові надавати правові консультації у зручних та комфортних для вас умовах.