ГОЛОВНЕ ТЕРИТОРІАЛЬНЕ
УПРАВЛІННЯ ЮСТИЦІЇ
У МІСТІ КИЄВІ


Станіслав Куценко: завдяки адвокатам Бюро правової допомоги у Києві тільки в січні було виправдано 5 осіб1 лютого 2018 року Регіональний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги у місті Києві з робочим візитом відвідали заступник Міністра юстиції Гія Гецадзе та начальник Головного територіального управління юстиції у місті Києві Станіслав Куценко. Також у зустрічі взяли участь адвокати системи безоплатної вторинної правової допомоги АлінаСамарець, МаріяКамінська, ОлексійДрюк, РусланКульшенко,ІгорСвєтлічнийтаМиколаМогуренко.

Під час заходу було представлено діяльність чергової частини, яка цілодобово приймає повідомлення про затриманих в місті Києві людей, а також видає доручення адвокатам відповідно до процесуальних рішень слідчих, прокурорів, слідчих суддів або судів.

Зокрема, щодо кожного випадку затримання службова особа правоохоронного органу, яка його здійснила, повинна негайно передати повідомлення до Регіонального центру. З моменту реєстрації такого повідомлення черговий центру призначає адвоката, який протягом двох годин прибуває до затриманої особи.

Також за єдиним номером системи безоплатної правової допомоги 0 800 213 103 повідомлення про затримання людини може передати її близький родич або член сім`ї. Такі повідомлення приймаються цілодобово.

Загалом за 2017 рік Регіональним центром було зареєстровано 6802 повідомлення, що на 22 % більше, ніж у 2016 році.

Заступник Міністра юстиції Гія Гецадзе розповів про можливість співпраці в рамках всеукраїнського правопросвітницького проекту «Я МАЮ ПРАВО!», зокрема, і про проведення спільних навчальних та комунікативних заходів зі студентами і юридичними клініками.

Зі свого боку Станіслав Куценко наголосив, що готовий зустрічатись з адвокатами міста Києва та налагодити взаємодію по всіх напрямках, котрі є важливі для забезпечення належного захисту людей.Також Оксана Василяка проінформувала про результативні показники та досягнення адвокатів. Так, лише за 2017 рік адвокати, які надають безоплатну вторинну правову допомогу в місті Києві, здобули 11 виправдувальних вироків. Крім цього зафіксовано 325 випадків обрання більш м’якого запобіжного заходу, ніж тримання під вартою, про що клопотала сторона обвинувачення, 355 випадків призначення мінімального або більш м'якого покарання, ніж передбачено законом.