ГОЛОВНЕ ТЕРИТОРІАЛЬНЕ
УПРАВЛІННЯ ЮСТИЦІЇ
У МІСТІ КИЄВІ


З початку 2017 року діє спрощений порядок встановлення факту народження чи смерті, що сталися на тимчасово окупованій території.
Відтепер, щоб отримати документи необхідно здійснити лише кілька дій:
1. Звернутися до будь-якого РАЦСу або Центру безоплатної правової допомоги, де Вам нададуть консультацію та пояснять що і за чим робити. Тут також вручать пам’ятку і зразок заяви до суду.
2. Заповнити заяву, додати всі наявні документи, що підтверджують факт народження чи смерті та подати цей пакет документів до суду.
3. Суд невідкладно призначить розгляд справи і, пересвідчившись у правдивості відомостей, прийме рішення про встановлення факту та видасть його заявнику.
4. З цим рішенням треба знову звернутися до РАЦСу і отримати відповідне свідоцтво.
Міністр юстиції України Павло Петренко нагадав, що раніше проблема отримання документів українцями, котрі перебувають на тимчасово окупованих територіях, була не унормованою. Старе законодавство не давало відповіді на те, яким чином громадянам в Криму та на окупованих територіях Луганська й Донецька оформити факти народження і смерті. Він повідомив про те, що Мін’юст розробив просту форму заяви до суду, примірники якої є в усіх без виключення РАЦСах. Наразі в більшості випадків суди вирішують ці справи протягом 1- 2 діб.
Уже понад 33 тис. мешканців тимчасово окупованих територій отримали документи за спрощеною процедурою. При цьому в Києві уже було видано 1302 свідоцтва про смерть та 527 - про народження.
Корисну інформацію ви можете отримати за допомогою правопросвітницького проекту Міністерства юстиції України «Я МАЮ ПРАВО!», перейшовши за посиланням: http://pravo.minjust.gov.ua
За консультацією та зразками заяви звертайтесь до будь-якого відділу РАЦС та у Центри з надання безоплатної правової допомоги. У Києві їх чотири:

Перший київський місцевий центр
Адреса: бул. Верховної Ради, 33/1
Телефон: 292-53-65

Другий київський місцевий центр
Адреса: вул. Ділова (Димитрова), 14Б
Телефон: 287-44-27

Третій київський місцевий центр
Адреса: вул. Сімферопольська, 5/1
Телефон: 566-01-19

Четвертий київський місцевий центр
Адреса: вул. Кривоноса, 2А, 9 поверх, каб. 900
Телефон: 593-97-60
ГОЛОВНЕ ТЕРИТОРІАЛЬНЕ УПРАВЛІННЯ ЮСТИЦІЇ
У МІСТІ КИЄВІ @

01001, м. Київ, пров. Музейний 2д
тел. (044) 270-58-40, 279-85-41
mail: info@kv.minjust.gov.ua